6481008_m

Čištění koberců

Dnešní doba si žádá moderní podlahy. Mnoho lidí volí dřevěné podlahy v domnění, že jejich údržba je snadnější. Lékaři se však shodují, že nejlepší je mít koberec. A to zejména, trpíme-li alergiemi. Ale o koberce se musíme poctivě starat. Pravidelné luxování je zcela samozřejmé a tu a tam je nutné koberec důkladně vyčistit.

Koberce můžeme čistit jak mokrou, tak suchou cestou. Při rozhodování, kterou z možných variant zvolíme, musíme zohlednit materiál koberce. Především vlněné, perské a hedvábné koberce bychom mohli mokrým čištěním řádně poškodit. Mokré čištění se nedoporučuje také v případě, kdy máme pod kobercem dřevěný podklad.

Mokré čištění je účinnější než suché. Koberec je pak vyčištěn do hloubky a mnohem důkladněji. Suché čištění je pro koberec zase “zdravější”, ale pro naši peněženku více zatěžující. Nespornou výhodou suchého čištění koberců je fakt, že koberec můžete začít ihned po vyčištění používat.

A jak řešily špinavé koberce naše babičky a prababičky? Pojďme si napsat více o metodách našich babiček, které si předáváme již řadu let.

V dobách, kdy naše babičky používaly nejčastěji svíčky, se mohlo sem tam stát, že se vosk vylil na koberec. To pak babičky pohotově nahřály žehličku, ztuhlý vosk přikryly pijákem (v dnešní době nám poslouží papírová kuchyňská utěrka) a poté po pijáku přejížděli teplou žehličkou tak dlouho, až piják nasál všechen vosk z koberce.

Máme-li doma děti, které rády žvýkají, můžeme počítat s tím, že se na našem úžasném koberci objeví přilepená žvýkačka. Ale ani zde není nutné zoufat. Ke žvýkačce přiložte dostatečné množství ledu a poté ji z koberce můžete hezky vydrolit.

Každá hospodyňka se jistojistě setkala s mastným flekem na koberci. Pro tyto případy je vhodné mít doma vždy jedlou sodu! Ta vám mastnotu z koberce hezky odstraní.

Ať se nám to líbí nebo ne, může se stát neštěstí a našem koberci se objeví krev. Tenhle problém babičky řešily jednoduše. Studenou vodou. Může být i vlažná, ale nikdy ne teplá!!!

Skvrny od čokolády a kávy odstraníte hravě pomocí teplé vody. Pokud se vám však nedaří skvrnu odstranit, použijte na ni prací prášek.

Skvrny od vína, které mohou občas pekelně zaneřádit koberec, odstraníte solí. Dostatečné množství soli nasypte na skvrnu. Pokud sůl skvrnu neodstraní zcela, použijte teplou vodu a prací prášek.

9,865 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Vyčistit koberec je s námi hračka

    Chystáte-li se čistit koberce sami, je důležité zvolit správný čisticí prostředek. Na trhu je mnoho prostředku a jejich kvalita je různá. Způsob čištění také musíte přizpůsobit materiálu, ze kterého je koberec vyrobený. Jde-li o vzácný kousek, dejte raději přednost práci odborníků.

  • Znáte dětský obchůdek prodávsjící kočárky MéďaBéďa.cz ? Tento eshop s více jak 9 letou tradicí pro vás zajistí dětské zboží jako například autosedačky, dětské postýlky, nebo hračky. Co by vás dále dámy mohlo zajímat, je online parfumerie s obrovskou nabídkou kosmetiky AVON a samozřejmě i se značkovými parfémy. Parfumery.cz nabízí parfémy opravdu levně a navíc získáte dárek navíc v podobě kosmetiky Avon.

  • Naše poděkování patří New Logic studiu, které pro nás spravuje sociální sitě a stará se o optimalizaci webu. Mezi hlavní činnosti firmy však patří tvorba internetových stránek, ve kterých je mezi předními hráči na trhu.

  • Zařízení od Firmy Culligan na odželeznění vody Vás zaručené zbaví těžkých kovů ve vodě.