3343833_m

Jak efektivně vyčistit koberce?

Většina lidí má ve své domácnosti koberce. Jak přistupujete k jejich čištění? Čistíte je ručně či strojově? A jak často provádíte (nebo necháváte provádět) kompletní servis koberců, který je zbaví nejen špíny, ale i roztočů?

Čištění koberců ručně a strojově

Chystáte-li se čistit koberce sami, je důležité zvolit správný čisticí prostředek. Na trhu je mnoho prostředku a jejich kvalita je různá. Způsob čištění také musíte přizpůsobit materiálu, ze kterého je koberec vyrobený. Jde-li o vzácný kousek, dejte raději přednost práci odborníků.

Pokud přistupujete k ručnímu čištění koberců, zajistěte si hustou pěnu, kterou poté kartáčujete zamokra koberec. Nepřehánějte to s množstvím použité vody. Pokud koberec promáčíte, bude ztrácet svou kvalitu i barvu a také vám hrozí, že se zvlní a vytvoří se vám na něm nevzhledné boule. Pěnu, kterou nanášíte na koberec, hned stírejte hadrem, který je vyždímaný v čisté vodě.

Čistíte-li skvrny, postupujte od jejich kraje ke středu. Na skvrny na vlněných a polyesterových kobercích nejlépe působí citrónová šťáva či ocet. Na bavlněné, hedvábné či nylonové koberce zabírají zásadité přípravky, tj. borax či čpavek.

Čištění koberců firmou

V kobercích se uchycují roztoči, kterých se při ručním čištění nezbavíte. Nemáte-li doma speciální a drahé vysavače, které si s nimi poradí, je třeba jednou začas využít služeb speciálních firem. Na trhu jich je dost.

Strojní čištění se využívá většinou na větší plochy a oceníte hlavně kvalitu a vyváženost tohoto druhu čištění. Nevýhodou je cena této služby. Jedna běžně velká místnost vyjde cca na 500 Kč. Jde o průměrnou cenu, která se u konkrétních firem liší. I přes vyšší finanční náklady je vhodné provádět komplexní čištění koberců min. jednou za rok.

19,263 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (3 hlasů, průměr: 2.33 z 5)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Vyčistit koberec je s námi hračka

    Chystáte-li se čistit koberce sami, je důležité zvolit správný čisticí prostředek. Na trhu je mnoho prostředku a jejich kvalita je různá. Způsob čištění také musíte přizpůsobit materiálu, ze kterého je koberec vyrobený. Jde-li o vzácný kousek, dejte raději přednost práci odborníků.

  • Znáte dětský obchůdek prodávsjící kočárky MéďaBéďa.cz ? Tento eshop s více jak 9 letou tradicí pro vás zajistí dětské zboží jako například autosedačky, dětské postýlky, nebo hračky. Co by vás dále dámy mohlo zajímat, je online parfumerie s obrovskou nabídkou kosmetiky AVON a samozřejmě i se značkovými parfémy. Parfumery.cz nabízí parfémy opravdu levně a navíc získáte dárek navíc v podobě kosmetiky Avon.

  • Naše poděkování patří New Logic studiu, které pro nás spravuje sociální sitě a stará se o optimalizaci webu. Mezi hlavní činnosti firmy však patří tvorba internetových stránek, ve kterých je mezi předními hráči na trhu.

  • Zařízení od Firmy Culligan na odželeznění vody Vás zaručené zbaví těžkých kovů ve vodě.