3170330_m

Koberce nejsou přežitek

Mít doma jakýkoliv druh koberce přináší jednu jistotu – je ho potřeba čistit od roztočů a nečistot. Jednotlivé skrvny např. od kávy, krve či omáčky, čistěte nejlépe ihned vhodnými prostředky. Luxování na sucho provádejte alespoň dvakrát týdně. Pokud nemáte doma kvalitní vysavač, sjednejte si minimálně jednou ročně službu firmy, která vám koberec vyčistí „na mokro“.

Nechte si koberce ošetřit ochranou impregnací, tento neviditelný pomocník omezí průnik nečistot a klasické udržování čistoty bude snadnější. Jestliže máte doma zvířecího mazlíčka, provádejtě pravidelně čištění do hloubky kvalitními vysavači za pomoci vhodných čistících prostředků.

Dále nezapomínejte na rozhožky, předložky a koberečky u vstupních dveří. Boty zde očistěte a tím zamezíte dalšímu i nechtěnému rozšiřování špíny. Hlavně v zimním období a při dešti dostávají koberečky v předsíni pěkně zabrat. Špínu dobře vyperete v pračce – menší koberečky se tam vejdou. Ovšem mohou začít i plesnivět z neustálého náporu vlhka. Pořídit si můžete odkapávač na boty. Vyrábí se z plastu, většinou na dva nebo tři páry bot a tím se zbavíte neustálých louží a mokra z bot. Voda do nich odteče, odkapávač se vylije a vy si ušetříte čas.

8,386 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Vyčistit koberec je s námi hračka

    Chystáte-li se čistit koberce sami, je důležité zvolit správný čisticí prostředek. Na trhu je mnoho prostředku a jejich kvalita je různá. Způsob čištění také musíte přizpůsobit materiálu, ze kterého je koberec vyrobený. Jde-li o vzácný kousek, dejte raději přednost práci odborníků.

  • Znáte dětský obchůdek prodávsjící kočárky MéďaBéďa.cz ? Tento eshop s více jak 9 letou tradicí pro vás zajistí dětské zboží jako například autosedačky, dětské postýlky, nebo hračky. Co by vás dále dámy mohlo zajímat, je online parfumerie s obrovskou nabídkou kosmetiky AVON a samozřejmě i se značkovými parfémy. Parfumery.cz nabízí parfémy opravdu levně a navíc získáte dárek navíc v podobě kosmetiky Avon.

  • Naše poděkování patří New Logic studiu, které pro nás spravuje sociální sitě a stará se o optimalizaci webu. Mezi hlavní činnosti firmy však patří tvorba internetových stránek, ve kterých je mezi předními hráči na trhu.

  • Zařízení od Firmy Culligan na odželeznění vody Vás zaručené zbaví těžkých kovů ve vodě.