5985615_m

Strojové čištění koberců

Součástí vybavení mnoha domácností jsou koberce. Jedná se již dlouhou dobu o velice oblíbenou podlahovou krytinu, která se těší vysoké poptávce ze strany mnoha lidí. Koberce jsou k dispozici v nejrůznějších velikostech a provedeních. Liší je jak svojí barvou, tak i celkovým stylem. Také pořizovací cena je různá, záleží zpravidla na konkrétních parametrech koberce, avšak i na jeho výrobci nebo prodejci.

Pokud máte doma koberce, jistě sami velmi dobře víte, že se na nich velmi jednoduše zachycuje prach a jiné nečistoty. Stejně tak jako i o jiné vybavení domácnosti, tedy i o koberce, je nutno dostatečným způsobem pečovat a udržovat je v co nejvyšší čistotě. Pravidelnou péči o koberce zná asi každý z nás. Koberec je třeba často vyluxovat, jsou-li na něm jiné hrubší nečistoty, je možno je i zamést nebo posbírat. Tato péče představuje jakési stálé operace, které se provádějí pravidelně. Abyste však váš koberec udržovali v těch nejoptimálnějších podmínkách, rozhodně se vyplatí čas od času koberec vytepovat.

Koupě domácího tepovače

Tepovač je zařízení, prostřednictvím kterého můžete vyčistit váš koberec od zašlých nečistot, které neodstraníte pouhým vyluxováním. Tepovač si můžete zapůjčit v půjčovnách, ale mnohem lepší bude, když si ho pořídíte nastálo. Zvláště pokud máte v domácnosti větší množství koberců, tak je tato volba velice vhodná. Nebudete tak nuceni zbytečně při každém vypůjčení platit poplatky. Když si tepovač koupíte, bude to jednorázový finanční výdaj, který nebudete muset v nejbližší době opakovat.

Pořizovací cena tepovačů se pohybuje v řádech tisíců, u luxusnějších modelů potom maximálně desetitisíců korun. Záleží pouze na vás, jakou finanční částku chcete do tepovače investovat. Pokud vám stačí jednodušší přístroj, který je zpravidla ruční, můžete ho tedy pořídit za přijatelnou cenu.

Jak se s domácím tepovačem uklízí

Tepovač se skládá z několika částí. Obvykle se jedná o rukojeť, prostřednictvím které s ním manipulujeme a potom o vlastní zásobník s vodou. Modernější tepovače mají potom odlišnou konstrukci, která je podobná dnešním vysavačům. Jedná se tak o vlastní tepovač a hadici, skrz kterou proudí voda, která čistí koberce.

Tepovač tak umožňuje čištění koberců vodou, tímto způsobem je možno koberec vyčistit do hloubky. Pokud je tedy váš koberec již zašlý a nezáří živými barvami tak jako dříve, rozhodně ho vyčistěte prostřednictvím tepovače. Koberce však nejsou jedinými krytinami, které lze tetovačem vyčistit. Tento přístroj je vhodný také k čištění linoleí, a jiných podlahových krytin především na bázi pvc nebo gumy.

Mnohé tepovače jsou také nabízeny v kombinaci s vysavačem. Jedná se zde tedy o propojení mokrého i suchého čištění. Tyto multifunkční přístroje jsou pro svou univerzálnost a praktičnost nejoblíbenějšími.

Kde tepovače pořídit

Rozhodnete-li se pořídit nový tepovač, máte obrovské možnosti výběru. Zakoupit ho můžete jak ve specializovaných kamenných prodejnách, tak i prostřednictvím e-shopů. Každý z těchto nákupů má svá pozitiva i negativa, nelze tedy jednoznačně říci, který nákup je vhodnější. Záleží na vašem rozhodnutí. V každém případě nakupujte vždy pouze takový přístroj, ke kterému máte poskytnutou standardní záruku.

Před nákupem se snažte zjistit co nejvíce informací. Pokud se v dané problematice dostatečně neorientujete, nebojte se poradit s odborníky v prodejně. Máte-li v rodině nebo v okolí nějakého známého, který se v problematice tepovačů vyzná, vezměte si ho k nákupu klidně s sebou.

Na zařízení se nesnažte za každou cenu ušetřit, v prvé řadě vždy porovnávejte technické a provozní parametry, teprve potom přihlížejte k pořizovací ceně.

9,527 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (2 hlasů, průměr: 4.50 z 5)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Vyčistit koberec je s námi hračka

    Chystáte-li se čistit koberce sami, je důležité zvolit správný čisticí prostředek. Na trhu je mnoho prostředku a jejich kvalita je různá. Způsob čištění také musíte přizpůsobit materiálu, ze kterého je koberec vyrobený. Jde-li o vzácný kousek, dejte raději přednost práci odborníků.

  • Znáte dětský obchůdek prodávsjící kočárky MéďaBéďa.cz ? Tento eshop s více jak 9 letou tradicí pro vás zajistí dětské zboží jako například autosedačky, dětské postýlky, nebo hračky. Co by vás dále dámy mohlo zajímat, je online parfumerie s obrovskou nabídkou kosmetiky AVON a samozřejmě i se značkovými parfémy. Parfumery.cz nabízí parfémy opravdu levně a navíc získáte dárek navíc v podobě kosmetiky Avon.

  • Naše poděkování patří New Logic studiu, které pro nás spravuje sociální sitě a stará se o optimalizaci webu. Mezi hlavní činnosti firmy však patří tvorba internetových stránek, ve kterých je mezi předními hráči na trhu.

  • Zařízení od Firmy Culligan na odželeznění vody Vás zaručené zbaví těžkých kovů ve vodě.