koberce

Údržba koberců

Součástí téměř všech dnešních domácností nebo jiných bytových prostorů jsou koberce. Jedná se o povrch podlahy, který není rozhodně minulostí. O využívání koberců by se dalo široce diskutovat. Někteří z vás mohou namítat, že se jedná o jakýsi přežitek a že koberec již do moderní domácnosti nepatří, jiní se vám zase budou snažit za každou cenu tento názor vyvrátit. Ať již patříte k té či oné skupině, musíte se smířit s faktem, že koberce mají prozatím stále nezastupitelné postavení a alespoň více méně se využívají již dlouhou řadu roků.

Jejich vysoká obliba je dána hned několika faktory. V prvé řadě se jedná o estetické hledisko. Koberce totiž působí velmi příjemně a dokážou doslova obohatit místnost, ve které jsou využívány. Samozřejmostí je, že ne do každé místnosti se bude hodit jakýkoliv koberec. Svou roli má také subjektivní názor a vkus každého z vás. Dalším důležitým parametrem koberců je potom jejich praktičnost. Po kobercích sáhne mnoho lidí, protože se jedná o věc, díky které může místnost působit značně čistějším a pohodlnějším dojmem. Stejně tak jako o cokoliv jiného, tak i o koberce je však nutno náležitě pečovat. Dalo by se dokonce říci, že patří k věcem, u kterých je nutno počítat s vyšší náročností na čistotu a na pořádek.

V žádném případě se však nemusíte obávat, že by čištění a udržování koberců bylo jakkoliv složité. Pokud doma pravidelně uklízíte, jistě o tom víte své. Koberce je zapotřebí v prvé řadě pravidelně luxovat. Zde je potřeba přihlížet také k materiálu, ze kterého je koberec vyrobený. Existuje dokonce i několik typů koberců, které by se luxovat vůbec neměly, naprostá většina je však k častému luxování odsouzena. Na kobercích se totiž zachycují nečistoty, a i když je třeba zrovna nevidíte, rozhodně životnosti koberci nepřidávají. Máte-li však kvalitní vysavač, nemusíte se vůbec ničeho obávat. Koberce by se měli luxovat minimálně jednou týdne, je však vhodné přihlížet k aktuální potřebě. Dlouhé koberce, tedy běhouny, které jsou často využívány v předsíních nebo chodbách se určitě vyplatí minimálně čas od času vyprášit.

Pouhým luxováním a vyprašováním koberců však jejich údržba rozhodně nekončí. Koberce by se měly také občas namočit. K tomuto slouží speciální přístroje, do kterých se namíchá vhodný čistící prostředek, který je následně do koberce zanešen. Jedině tak totiž může dojít k opravdu maximálnímu pročištění struktur koberce. Přístroj pro takovéto čištění koberců na mokro si určitě nebudete kupovat, pro normální domácnost se totiž zcela jistě nevyplatí. Čištění koberců na mokro se provádí jen zřídka, standardně jednou nebo dvakrát ročně, či v případě akutnosti. Přístroj si můžete vypůjčit ve specializovaných společnostech, které se touto problematikou zabývají. Zde se můžete také poradit, jakým nejvhodnějším způsobem koberec vyčistit. Nebudete-li si na tento proces troufat osobně, můžete využít i služeb, kdy vám specializovaní pracovníci koberec vyčistí obvykle přímo u vás doma osobně.

Budete-li vašim kobercům v domácnosti nebo kdekoliv jinde poskytovat přiměřenou péči, můžete si být jisti, že se budete dlouho těšit z jejich krásy.

7,366 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Vyčistit koberec je s námi hračka

    Chystáte-li se čistit koberce sami, je důležité zvolit správný čisticí prostředek. Na trhu je mnoho prostředku a jejich kvalita je různá. Způsob čištění také musíte přizpůsobit materiálu, ze kterého je koberec vyrobený. Jde-li o vzácný kousek, dejte raději přednost práci odborníků.

  • Znáte dětský obchůdek prodávsjící kočárky MéďaBéďa.cz ? Tento eshop s více jak 9 letou tradicí pro vás zajistí dětské zboží jako například autosedačky, dětské postýlky, nebo hračky. Co by vás dále dámy mohlo zajímat, je online parfumerie s obrovskou nabídkou kosmetiky AVON a samozřejmě i se značkovými parfémy. Parfumery.cz nabízí parfémy opravdu levně a navíc získáte dárek navíc v podobě kosmetiky Avon.

  • Naše poděkování patří New Logic studiu, které pro nás spravuje sociální sitě a stará se o optimalizaci webu. Mezi hlavní činnosti firmy však patří tvorba internetových stránek, ve kterých je mezi předními hráči na trhu.

  • Zařízení od Firmy Culligan na odželeznění vody Vás zaručené zbaví těžkých kovů ve vodě.