koberec2

Vodou či na sucho?

Někdo říká, že koberce jsou přežitek, jiní na ně nedají dopustit. Pokud ho však máte, je třeba si uvědomit, že je třeba o něj pečovat tak, aby se v něm usazovalo co nejméně špíny, roztočů a dalších rozmanitých „potvůrek“. Jak efektivně vyčistit koberec?

O čištění koberců
Přistupujte i vy k pravidelnému čištění koberců. Někdo si na tuto práci najímá firmu, jiní se do toho pouští sami. Rozhodli jste se, že si čištění zajistíte sami? Způsob čištění se odvíjí podle typu koberce. Pro jaké koberce je lepší mokré čištění a pro jaké suché?
U většiny klasických koberců se můžete rozhodnout, jestli zvolíte mokrou nebo suchou cestu čištění. Možnost volby nemáte u některých dražších koberců. Jsou jimi hlavně vlněné, hedvábné či pravé perské koberce. Ty musíte čistit na sucho. Voda by je poničila. Nepřistupujte k čištění vodou ani v případě, že pod kobercem jsou palubky či dřevěné parkety.

Čištění koberců vodou
Čištění koberců vodou je účinnější a máte možnost touto cestou vyčistit koberec více do hloubky. Měli byste si však zjistit, jestli se tímto čištěním váš typ koberce neničí.
A jak se čistí koberce mokrou cestou? Nejdříve se aplikuje speciální čistící saponát, který je určený na koberce. Musí mít v sobě regenerující vlákno, které zabrání tomu, aby se koberec čištěním vodou ničil. Poté přistoupíte k čištění a vysoušení v podobě speciálního vysavače. Takový vysavač si můžete koupit, ale také je možné si ho půjčit od nějaké firmy.
V některých případech je vhodné přistoupit k ručnímu čištění a kartáčování. To je nutné především v případě, že máte zvíře a na koberci po něm zůstávají zvířecí chlupy, nebo v případě, že je koberec hodně zašpiněný.
Po vyčištění koberce mu zajistěte dostatečné větrání, aby mohl rychle uschnout. Zpravidla vám uschne do druhé dne po jeho čištění.
Čištění koberců mokrou cestou je však pro domácnosti dost náročné. Pohodlnější je oslovit specializovanou firmu, která má většinou i velmi kvalitní a propracované stroje zaručující mnohé výhody. Mezi hlavní výhody patří fakt, že se po nich koberce nesráží, nenarušuje se barva koberců (naopak se oživí), výrazně se omezí prašnost a výskyt roztočů. To, ocení především alergici, kterým se bude lépe dýchat.

Čištění koberců suchou cestou
Čištění koberce suchou cestou není tak razantní metodou jako mokrou cestou, ale většinou je dostačující. Navíc, jak už jsme si zmínili, jsou typy koberců, u kterých na výběr nemáte.
Čištění koberce suchou cestou probíhá tak, že nejdříve důkladně vyluxujete a poté zapracujete do koberce čistící prášek, do kterého se absorbuje veškerá nečistota a mastnota z koberce. Poté se prášek i s nečistotami vysaje a máte hotovo.
Hlavními výhodami čištění suchou cestou je jednoduchost, časová nenáročnost, nevzniká nepořádek, nenarušuje se osnova koberce atd.

10,902 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (4 hlasů, průměr: 5.00 z 5)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • Vyčistit koberec je s námi hračka

    Chystáte-li se čistit koberce sami, je důležité zvolit správný čisticí prostředek. Na trhu je mnoho prostředku a jejich kvalita je různá. Způsob čištění také musíte přizpůsobit materiálu, ze kterého je koberec vyrobený. Jde-li o vzácný kousek, dejte raději přednost práci odborníků.

  • Znáte dětský obchůdek prodávsjící kočárky MéďaBéďa.cz ? Tento eshop s více jak 9 letou tradicí pro vás zajistí dětské zboží jako například autosedačky, dětské postýlky, nebo hračky. Co by vás dále dámy mohlo zajímat, je online parfumerie s obrovskou nabídkou kosmetiky AVON a samozřejmě i se značkovými parfémy. Parfumery.cz nabízí parfémy opravdu levně a navíc získáte dárek navíc v podobě kosmetiky Avon.

  • Naše poděkování patří New Logic studiu, které pro nás spravuje sociální sitě a stará se o optimalizaci webu. Mezi hlavní činnosti firmy však patří tvorba internetových stránek, ve kterých je mezi předními hráči na trhu.

  • Zařízení od Firmy Culligan na odželeznění vody Vás zaručené zbaví těžkých kovů ve vodě.